Knall og fall i Data-NM

Knall og fall i Data-NM

BILDESERIE: Her er resulatter og bilder fra årets alpine Data-NM.

Vil du fortsette å lese, velg et av alternativene nedenfor

Torsdag 11. februar gikk Data-NM av stabelen på Ingierkollen. Nærmere 90 deltakere fra norske dataforhandlere, distributører, konsulenter og andre selskaper i it-bransjen møttes for å konkurrere i alpint, telemark og snowboard.

BILDESERIE SE

niende Alle deltakerne arrangementet samme det vinnere storslalåmløype, forskjellige i syv er i sted. to og ble klasser. kåret gang Det omganger kjørte finner

Snowboard

1. omg omg 2. Total
1 IKT Umoe Kim Christiansen 00:37,53 00:36,89 01:14,42
2 Datametrix   Aleksander Ørum 00:41,11 00:39,71 01:20,82
3 Crayon Jens M Fossum 00:44,95 00:47,24 01:32,19
4 PC World Kjetil Aakvik Gogstad 00:47,42 00:46,79 01:34,21
5 Empiri  Kevin Thon 00:45,79 00:48,56 01:34,35
6 Atea Tom-Erik Blix 00:46,17 00:48,25 01:34,42
7 SuperOffice   Tom-Einar Sørensen 00:43,84 00:52,37 01:36,21
8 Bowe Data  Gøran Habberstad 00:54,71 00:51,42 01:46,13
9 Agresso  Kristiane Grøtvedt 00:55,76 00:50,82 01:46,58
10 Crayon   Steinar Lien 00:47,09 00:47,09

Telemark

1. omg 2. omg Total
1 Søn Rieber & Morten Stubberud 00:31,49 00:31,80 01:03,29
2 20:20 Mobile   Martin Østerud 00:31,89 00:32,01 01:03,90
3 Bouvet   Ivar Hove 00:36,83 00:36,20 01:13,03
4 Crayon   Knut Woll 00:36,57 00:37,41 01:13,98
5 Atea  Aleksander Bjørtuft 00:37,28 00:37,02 01:14,30
6 TE-DA-KO   Terje Jemterud 00:40,38 00:40,35 01:20,73

Kvinner

1. omg 2. omg Total
1 Dataforeningen Caroline Schicht 00:29,23 00:29,04 00:58,27
2 Software Innovation Yvonne Sohlberg L. 00:29,38 00:29,96 00:59,34
3 Maestro  Eva Amdal 00:30,55 00:31,00 01:01,55
4 IBM Kristine Aen 00:39,88 00:39,26 01:19,14
5 Bowe Data  Linda H Arnesen 00:42,52 00:40,80 01:23,32

Menn eldre 1962 og

1. omg 2. omg Total
1 Team Lazy Proxy Rolf Arne Corneliussen 00:29,53 00:29,14 00:58,67
2 IDG Thom Bergerskogen 00:29,55 00:29,67 00:59,22
3 Telenor Thor-Inge Røgeberg 00:30,96 00:29,36 01:00,32
4 Steria  Tore Grødem 00:30,62 00:30,67 01:01,29
5 MyChoice   Stein Nymo 00:31,26 00:30,97 01:02,23
6 IBM E. Tage Andersen 00:31,91 00:32,50 01:04,41
7 Atea   Per Nilssen 00:33,50 00:33,39 01:06,89
8 EDB  Henning Jacobsen 00:36,98 00:36,33 01:13,31
9 Umoe IKT  Anders Gaarder 00:37,23 00:37,53 01:14,76

1963-1969 Menn

1. omg 2. omg Total
1 Magazines IDG Morten Christensen 00:28,82 00:28,37 00:57,19
2 TE-DA-KO   Jørgen Kjus 00:30,02 00:29,55 00:59,57
3 Devoteam Davinci  Geir Vsbotn 00:30,86 00:30,74 01:01,60
4 Din ERP   Dagfinn Stave 00:32,83 00:32,66 01:05,49
5 Bouvet A Erik Brenn 00:33,32 00:32,53 01:05,85
6 Dell Hans Seime 00:34,19 00:33,62 01:07,81
7 Umoe IKT   Anngrim Olsvik 00:35,02 00:33,95 01:08,97
8 Atea Lars Klatran 00:34,68 00:34,49 01:09,17
9 Empiri   Eilev Halbjørhus 00:34,94 00:34,27 01:09,21
10 Atea Trond Høgvall 00:34,77 00:34,60 01:09,37
11 Crayon  Børge Lenborg 00:35,30 00:34,25 01:09,55
12 Sun  Christian Gran 00:55,90 00:36,12 01:32,02

yngre Menn og 1970

1. omg omg 2. Total
1 Microsoft Ronny Jevard 00:27,47 00:27,23 00:54,70
2 Microsoft Alex Bødtker 00:27,64 00:27,18 00:54,82
3 Datametrix   Jon Riisnæs 00:29,24 00:29,25 00:58,49
4 ECOonline Simon Markegård 00:30,44 00:29,01 00:59,45
5 Share Hans-Erik Eie 00:29,89 00:29,60 00:59,49
6 S. A.&