Her kommer smarturene for kvinner

Bedriften Omate tenker at dagens smartur er mest tiltalende for menn, og slipper derfor ur designet for kvinner.

Publisert Sist oppdatert

Er du på jakt etter et smartur som har et litt mer feministisk utseende finnes det nå et alternativ fra Omate. Bedriftens nye serie Lutetia har blitt utviklet av en gruppe kvinner hos selskapet som har lagt fokus på estetikk uten å spare på funksjoner.

Omate Lutetia finnes i fargene gull, sølv og rosa. Batteritiden oppgis å vare i ca en uke og klokken kan parres sammen med både Android og IOS for å vise notiser, stemmekomando og andre grunnleggende funksjoner.

Målet på de nye smarturene er 40 millimeter i bredden og en tjukkelse på 12 millimeter. Prosessoren er Mediateks Aster MT2502 og operativsystemet Nucleus Rtos.

Lutetia er ventet klar for salg i desember, og vil koste 169 dollar, noe som motsvarer 1155 norske kroner. På bedriftens nettside er det mulig å forhåndsbestille allerede nå.