SOMMERKONTORET | Karl Håkon Rødland

BÅTLIV: Karl Håkon Rødland bor i båt nå på sommerhalvåret. (Foto: privat)

På ferie i "flytende bolig"

For Karl Håkon Rødland blir det en god og etterlengtet ferie på Sørlandet, hvor han skal seile nedover fra Oslo i slutten av juni.

Publisert

Navn, stilling, bedrift:

Karl Håkon Rødland, senior konsulent i Workforce & Organization, Capgemini Invent

Hva jobber du med i sommer? Fortell om ditt sommerkontor:

Siden jeg startet opp i Capgemini i våres, har jeg jobbet på et spennende samfunnsnyttig prosjekt for en stor offentlig kunde. Prosjektet omfatter utvikling og tilrettelegging for kompetanseutvikling knyttet til implementering av ny teknologi. Med fullt kjør siden oppstart er planen å være med på noen AI-kurs nå i sommer. Ellers blir det en god og etterlengtet ferie på Sørlandet, hvor jeg skal seile nedover fra Oslo i slutten av juni! Det gleder jeg meg skikkelig til.

Sommerkontoret

Sommerkontoret er Computerworlds sommerspalte, hvor vi spør alle i bransjen om hvordan de jobber i sommer. Vil du bidra? Svar på spørsmålene du finner her

Hvordan bruker du KI, privat og på jobb?

Det er en del sikkerhetsbegrensninger rundt AI på prosjektet jeg jobber på, men jeg tilstreber (og elsker) å bruke det så ofte jeg får muligheten. Til vanlig har det gått mest i chatGPT, Copilot og Gamma for å sparre på caser, strukturere problemer og konsepter eller bygge presentasjoner. I tillegg setter jeg meg inn i Claude som vi er så heldig å få pilotere på tvers av organisasjonen. Det ser jeg virkelig frem til, da dette vil bli et utrolig kraftfullt verktøy i arbeidshverdagen som konsulent.

Hva gjør du på fritiden i sommer?

Seile masse! Jeg bor i båt nå på sommerhalvåret og nærhet til vannet er viktig for meg. I ferien tar jeg bare med meg «den flytende boligen» og seiler nedover kysten for å møte venner og familie. Det betyr late (og forhåpentligvis) varme sommerdager på sørlandet, og er nødvendig for å kunne lade batteriene. En sunn balanse mellom jobb og fritid er viktig, da tenker jeg vi presterer bedre i lengden!