SAMFUNN | Arendalsuka 2025

Computerworld og Coxit kjører IT-debatter i Arendal
Computerworld bidrar på årets politikkfestival med viktige debatter om teknologi og IT. Det skjer fra mandag og utover med live-dekning fra scenen til Coxit på Solsiden i Pollen.
Fremtiden til virksomhet i offentlig og privat sektor avhenger av teknologisk utvikling og at alle deltar samlet. For andre året på rad ønsker Computerworld å bidra til opplysning og meningsutveksling gjennom debatter om nettopp digitaliseringen og dens utfordringer og muligheter for alle.
Derfor bruker Computerworld muligheten til å samarbeide med kommunikasjonsbyrået Coxit nok en gang om å skape debatter og gode diskusjoner.
Debattene blir kjørt fra felles scene på restaurant Solsiden midt i Pollen i Arendal. Med samarbeidet blir tilbudet av IT-debatter utvidet under Arendalsuka.
Alle debattene blir streamet live på cw.no, og kan også sees i opptak der i etterkant.
Teknologi sentralt
Solsiden ligger sentralt med flere arenaer for IT-debatter rett i nærheten, slik at det her skapes et felles teknologiområde.
Teknologi har dermed fått en solid plass under Arendalsuka, vegg i vegg med politiske diskusjoner.
Digitaliseringen er et sentralt virkemiddel for samfunnets utvikling. Kunstig intelligens kan samtidig være avgjørende for at samfunnet skal klare å utføre alle fremtidens oppgaver for alle borgere.
Første debatt er mandag klokken 10.00 på Solsiden.