Ubegrenset lagring og Office-støtte
Box frir til Windows-brukerne, men tilbudet har én liten betingelse.
Det skal godt gjøres å slåss mot godt etablerte Dropbox, for ikke å snakke om Microsoft og Googles egne skyløsninger.
For Windows-brukere som har tatt steget over til Windows 8, eller som bruker Windows Phone, er OneDrive så godt integrert i operativsystemet at det nesten ikke merkes at det er en skytjeneste.
Det hindrer ikke Box i å forsøke å kapre til seg flere Windows-brukere til sin lagringstjeneste.
Selskapets siste tilbud er ubegrenset lagring og full Office-integrasjon, gitt at du bruker en av de nye Office-versjonene.
Dermed skal du nå kunne lagre filer, dokumenter, bilder og alskens annet, samt sende filer via Box i stedet for via e-post. Office-integrasjonen gjelder brukere av Office 2013, Office 365 og Outlook.
Det er imidlertid et lite skår i gleden for dem som tenker at de nå kan droppe dyre abonnementer hos de andre leverandørene, og dumpe alle bilder og videoer på serverne til Box. Tilbudet om ubegrenset lagring gjelder nemlig, enn så lenge, kun kunder som abonnerer på Business-pakken hos Box, og som da betaler rundt 100 kroner i måneden.