Adsl blir endelig billigere
Månedsprisen for bredbåndsoppkobling mot internett blir nå 20 prosent billigere. Først ute er NextGenTel, som nå lanserer nye og lavere priser på adsl-basert bredbånd.
NextGenTel har ved flere anledninger økt båndbredden til kundene uten å øke prisene. Det er ventet at Telenor og muligens også UPC nå må komme med nye adsl-priser, for å svare på priskrigen fra NextGenTel.
Reduserer fire av fem
-- Nå reduserer vi prisene på fire av våre fem adsl-produkter rettet mot privatmarkedet. Dette gjør oss enda mer konkurransedyktig med tanke på pris/ytelse i det sterkt voksende bredbåndsmarkedet, sier informasjons- og markedsdirektør Morten Ågnes i NextGenTel.
Prisendringene gjøres gjeldende fra og med i morgen for nye kontrakter, og per 1.april for eksisterende kunder.
Den samlede bredbåndsbruken er økende, både ved at det stadig tilknyttes nye kunder, men også fordi den daglige bruken av nettet øker.?
Fremveksten av attraktivt innhold fra NRK, TV2 og tilbydere av video-on-demand har styrket etterspørselen etter bredbånd med høyere kvalitet enn minimumskapasitetene som tilbys i markedet. Som kjent lanserte TV2 et nytt web tv tilbud på inntil 1,5 Mbit/s like før jul.
Ny trend
Internasjonalt er det også en trend at det tilbys adsl med høyere båndbredder. I følge Morten Ågnes hevder Norge seg godt i europeisk sammenheng med svært gode tilbud når man ser pris opp mot ytelse.
Der NextGenTel nå tilbyr 1,5 Mbit/s for under 500 kroner i måneden, får man eksempelvis kun 1 Mbit/s for samme pris i England.