Få to interne harddisker i MacBook

MCE Technologies har laget erstatter til Superdrive i MacBook og MacBook Pro.

Publisert Sist oppdatert

Om du ikke bruker den optiske Superdrive-spilleren i din bærbare Mac spesielt mye, kan det kanskje være fristende å bytte den ut med en ekstra harddisk. Enn så lenge har ikke dette vært noe Apple har vist interesse for, men nå kan du faktisk bytte den ut på egenhånd, enten du har MacBook Pro, MacBook eller PowerBook G4.

Amerikanske MCE Technologies selger et produkt ved navn OptiBay som gjør prosedyren svært enkel. Harddisken leveres ferdig montert i en ramme som passer inn i samme brønn som Superdrive. Har du en 2,5-tommers sata-disk fra tidligere, kan du eventuelt bare kjøpe den spesielle rammen og montere disken selv.

Samtidig kan du også få kjøpt et eksternt kabinett til Superdrive, slik at du fortsatt kan bruke den ved behov.

MCE er nå ute med OptiBay for de nyeste modellene av MacBook og MacBook Pro (med Unibody-kabinett) og de selger varianter med kapasitet som spenner fra 250 til 500 gigabyte.

MCE har ingen norske forhandlere, men du kan blant annet bestille fra Danmark, Tyskland og England.