Ny Wimp til iPhone og Android
Forbedret mobilapplikasjon får Facebook-integrasjon.
Den norske streamingtjenesten Wimp er nå klar med en ny versjon for både iPhone og Android-telefoner.
LES OGSÅ:
I juni fikk skrivebordsversjonen av Wimp Facebook-integrasjon. Nå har funksjonen også kommet til mobiltelefonen. I en ny seksjon kalt "Mine venner", skal du enkelt kunne gå inn og se hva slags musikk Facebook-vennene dine er mest glad i for tiden.
Andre nyheter er muligheten til å redigere spillekø, utvidede delingsfunksjoner, og artistinfo fra musikktjenesten Last.fm. I tillegg har mobilklienten fått enda bedre favoritthåndtering enn før. I stedet for at alle favorittene er listet opp i en lang liste med artistnavn, er favorittene sortert i sine respektive kategorier; artister, album, låter og spillelister.
LES OGSÅ:
Støtte for Android versjon 2.2 skal også være på plass, ifølge Aspiro.
De oppdaterte mobilklientene er ventet i løpet av mandagen. iPhone-versjonen kan du laste ned her, mens Android-versjonen er tilgjengelig på Android Market. Applikasjonene er gratis, men krever et Wimp-abonnement til 99 kroner i måneden.