Thuresson ny styreformann i Firm

Bengt Thuresson er fra før styreleder i Komplett og Nextgentel. Også Øystein Moan og Berit Svendsen går inn i Firm-styret.

Publisert Sist oppdatert
To dager etter Firm hadde fått på plass ny administrerende direktør, Norman-sjef Henning Hansen, ble det på en ekstraordinær generalforsamlig valgt et nytt styre.

Tidligere styreformann Lars Ahlberg trer ut av styret etter fire år. Han vil fungere som selskapets toppsjef inntil Henning Hansen tiltrer.

Bengt Thuresson er i tillegg til styreledervervet i Komplett og Nextgentel, også nestleder i styret i Tandberg Television. han har også 12 års erfaring fra Tandberg, hvor han var konsernsjef i perioden 1997 til 2001.

Flere tungvektere til styret

- Jeg setter stor pris på den tillit som Firms eiere har vist meg. Jeg ser frem til å bidra til Firms videre ekspansjon og langsiktige lønnsomme vekst, i tillegg til at selskapet forbereder introduksjon på Oslo Børs, sier Thuresson.

I tillegg til ny styreformann er styret også utvidet med to nye medlemmer.

Øystein Moan, administrerende direktør i Visma og Berit Svendsen, direktør i Telenor Nordic Fixed. Moan har styreverv i Egroup, Exense, Inmeta og Norman, mens Svendsen er styreleder i Data Respons og Simula.