Stor oppdatering til Office 2008 for Mac

Service Pack gir Mac-brukere bedre dokumentdeling via Live Workspace.

Publisert Sist oppdatert

Microsoft har sluppet Office 2008 for Mac Service Pack 2. Oppdateringen skal blant annet gi forbedret ytelse og stabilitet, samt et nytt verktøy å koble til SharePoint-servere og Microsofts Office Live Workspace.

Office 2008 for Mac SP2 er den første store oppdateringen til pakken siden SP1 i mai 2008, skriver IDG News.

Med det nye verktøyet kalt Document Connection vil Office for Mac-brukere kunne lagre og dele dokumenter i Office Live Workspace, en gratis dokumentdelingstjeneste. Samtidig har Office Live Workspace fått støtte for både Safari 4 og Firefox.

Mike Tedesco, produktsjef i Microsofts MacBU-avdeling, sier at celleutregning i Excel er 24 prosent raskere etter den nye oppdateringen. Word har fått raskere oppstart, i tillegg til at scrolling går mye kjappere.

Mac-versjonen av Office ligger fortsatt bak Windows-utgaven. Microsoft har sagt at Office 2010 for Windows kommer i første halvdel av 2010. Selskapet har ikke kommet med noe informasjon om når den neste versjonen av Mac-pakken kommer.

Office 2008 for Mac SP2 er på rundt 300 megabyte og er tilgjengelig som en manuell nedlasting via Microsofts nettsider eller via oppdateringsverktøyet i et hvilket som helst Office-program.