It-bransjen gir til Asia
Amazon.com har samlet 12 millioner dollar og Microsoft gir 3,5 millioner dollar.
Også de store it-bedriftene har åpnet lommeboken. Microsoft førte 3,5 millioner dollar over til hjelpekontoer og Michael & Susan Dell Foundation spyttet inn 3 millioner dollar.
Amazon.com har brukt sitt enklikks-betalingssystem for å gi brukere mulighet å gi til Asia-ofrene. Selskapet har allerede formidlet 12 millioner dollar til hjelpeorganisasjoner.
Cisco har gitt 2,5 millioner dollar, hvor av 460.000 dollar kommer fra de ansatte.
Google har satt sammen en side der folk kan gi penger. Det samme har andre online-tjenester som Ebay, Yahoo og MSN gjort.
Sverige gir mye
I det hardt rammede Sverige har også it-bransjen åpnet pengesekken. Selskaper som
Toolkit Software, IDG og Altus er ifølge IDG Sverige blant de som gir penger. Cisco Sverige samarbeider også om et kontaktsenter for svensker i Phuket på et svenskdominert hotell. Også Teliasonera bidra med salellitt-telefoner til svenske hjelpeorganisasjoner,
Fritidsresor og Räddningsverket.