Kvinner får lyst på nettet
Internetts enkle tilgang til erotikk har ført til at flere kvinner blir sexavhengige.
Den britiske forskeren Cyndi Roller hevder i sin rapport «Sex-avhengighet og kvinner» at mellom en og to prosent av alle kvinner i Storbritannia i dag lider av sex-avhengighet. En internasjonal studie utført av forskere fra et amerikansk universitet konkluderer med at problemet er omfattende, med svært høye mørketall.
- Kvinner som er avhengige av sex, føler ofte at de er verdiløse, at ingen er glade i dem, at deres behov aldri vil kunne dekkes, og at sex er det aller viktigste behovet, sier Cindy Roller til avisen The Independent.
Crown, som arbeider som psykiater og sex-rådgiver i London, sier utbredelsen av internett kan forklare mye av den sterke økningen.
- Det blir lett å vekke den seksuelle appetitten, og en sterk appetitt kan lede til avhengighet. Det er også et faktum at samfunnet nå tillater mer, sier hun.