Proffdisk for Mac
Ekstern superdisk spesialdesignet for Mac Pro
Iomega har designet sine nye UltraMax 640GB Desktop Hard Drive slik at de kan stables i høyden. De har også et utseende som passer spesielt godt til Apples nye Mac Pro-maskiner. Standardutgaven av UltraMax leveres med Raid 0, slik at begge 7200-RPM Sata-diskene kan benyttes som én enhet. Brukerne skal også enkelt kunne veksle mellom Raid-konfigurasjon og JBOD-modus via en egen bryter.
Harddisken støtter både FireWire 800, FireWire 400 og USB 2.0 og den har også en integrert USB-hub med tre kontakter for tilkobling av flere harddisker eller annet tilleggsutstyr.
Disken leveres formattert for Apples filsystem HFS+ og støtter «journaling» for gjenoppretting ved et eventuelt harddiskkrasj. Iomega sender også med programmet EMC Retrospect Express for sikkerhetskopiering samt kabler for Firewire 400, 800 og USB 2.0.
Harddisken kommer i butikken i løpet av kort tid og den vil koste rundt 3.500 kroner.