PoE på alle portene
TigerSwitch fra SMC Networks forsyner alle sine porter med strøm.
TigerSwitch 10/100/1000 er en administrerbar lag 2-svitsj som forenkler arbeidet med å rulle ut IP-telefoner, overvåkningskameraer og andre IP-enheter uten å måtte installere ekstra strømkabler.
Den nye svitsjen leverer IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) til alle RJ-45 portene. Det leveres 15,4 Watt over CAT 5-kabler over distanser på opp til 100 meter.
Løsningen har totalt 26 Gigabit-porter og en svitsjekapasitet på 52 Gbps. Det er fire utgående køer per port for å kunne foreta differensiert administrasjon av opptil fire trafikktyper. Trafikk kan prioriteres ved hjelp av 802.1p og DSCP.
Fire av svitsjens porter er kombinasjonsporter som deles med fire SFP transceiver -porter. I tillegg er det to ekstra SFP-porter. Svitsjen har programvare for klyngeoppsett, og kan settes sammen med inntil 32 andre svitsjer i selskapets SMC6100- og SMC8100-serier.
Sikkerheten er basert på MAC-basert tilgangskontroll, Access Control Lists og TACACS+/RADIUS-autentisering.
Du finner mer informasjon på www.smc.com .