Husarbeid er ikke for sjefer
Du har selvsagt ikke rappet en eneste mp3-fil fra nettet.
HUSARBEID ER IKKE FOR SJEFER.
Det har amerikanske Irobot innsett, og laget en serie med støvsugere som tar jobben selv. På CES viste de siste modellene seg frem, og de er riktig så flinke. Når de merker at det skorter på kreftene søker de seg tilbake til basen og lader seg selv.
De har litt problemer med for høye teppekanter, men ellers er de flittige og flinke. Prisene starter på 150 dollar, rundt 950 kroner, og går opp til 280 dollar for toppmodellen som kan analysere hvor møkkete det er og suge deretter. Titt innom www.irobot.com
SE DEN HÅRETE LYDEN
Danske Artcoustic lager høyttalere som ikke bare høres fantastisk bra ut, men som i tillegg er visuelle kunstverk. Den opprinnelige mann-og-kone-
bedriften samarbeider med ledende tekstildesignere over hele verden, som Zimmer & Rohde og Sahco Hesslein, for å kunne tilby eksklusiv veggpryd.
De kan også by på bilder fra Getty Images Gallery, som er en av verdens største fotografisamlinger. Eller du kan benytte dine egne bilder. Billig er det uansett ikke. Men eksklusivt, så da så. www.artcoustic.com
BARE DEN IKKE FORSVINNER INN I ØRET
Enhver sjef som vil være tilgjengelig har et Bluetooth håndfrisett og hendene opptatt med andre ting. Men hvorfor gå rundt og se ut som en Space Invader når du kan benytte en øreplugg fra danske Nextlink? Er du en kjip kostnadskutter kan du velge Bluespoon AX til drøye 500 kroner.
Den veier ti gram, har utskiftbart batteri og festes med en fleksibel bøyle i øret. Ikke utenpå. Men vil du virkelig skille deg ut fra bermen, kan den digitale varianten som bare veier fem gram være et alternativ. Men da snakker vi rundt tre laken og kompromissløs teknologi. www.blue-spoon.com
HVEM ER IKKE BEKYMRET FOR HELSEN
Om ikke en travel sjef. Kanskje du skulle vurdere en Samsung-mobil når du likevel skal bytte. Da kan du få tilleggsutstyr som måler kroppsfett, blodsukker og hjerterytme, foruten at du får med et infrarødt termometer og muligheten til å ta ut et elektrokardiogram.
CIO fikk dessverre ikke spurt om du kunne sende resultatene via mms til livlegen. Vi fant utstyret på CES, men fant det ikke igjen på web. Altså ingen url.
SJEFER STJELER IKKE MUSIKK
Du har selvsagt ikke rappet en eneste mp3-fil fra nettet. Men gidder du å slite med å rippe fra cd-er? Særlig når du egentlig ikke er interessert i siste skrik (om de skriker og ikke bare raper i dagens pop-musikk, da), men mest trenger å fylle mp3-spilleren for å imponere de yngre på kontoret. SP 103 Docking Station fra Sumitronics er laget for at du skal kunne hente ned hele VG-listen fra radioen, strippet for tomprat fra programledere og radioreklame.
Vi har ikke fått teste om det holder løftene om å bare levere musikken, men lyden er slett ikke ille. Kommer kanskje i salg i Europa før sommeren.