DEAL: Telenor og Eltel enige om ett års forlengelse av samarbeidsavtale. Fra venstre: Thor-Egel Bråthen, adm. dir. Eltel Networks AS og Bjørn Ivar Moen, fungerende adm. dir. Telenor Norge. (Foto: Eltel Networks)

Telenor + Eltel = fortsatt sant!

Telenor forlenger rammeavtalen med Eltel med ett år.

Publisert Sist oppdatert

Eltel Networks har signert en ettårig forlengelse av eksisterende rammeavtale med Telenor Norge. Det skriver Eltel i en pressemelding.

Den opprinnelig rammeavtalen ble iverksatt i januar 2015, og forlengelsen vil gjøre avtalen gjeldende ut desember 2020. Samarbeidet skal dekke tjenester innen drift, leveranse og utbygging av mobil og FTTH-nett for Telenor (og tidligere Canal Digital) over store deler av landet.  

En match

– Med rask teknologisk utvikling og nye muligheter som trer frem, er det viktig for oss å ha stabile, langsiktige samarbeidspartnere som både tar vare på våre eksisterende løsninger og som vi kan gå opp nye veier med, sier Bjørn Ivar Moen, fungerende administrerende direktør i Telenor Norge, i meldingen.

Eltel Networks er selvfølgelig ikke mindre begeistret, og administrerende direktør i selskapet, Thor-Egel Bråthen kan fortelle at de er både stolte og takknemlige for tilliten de har fått ved den utvidede avtalen.

– Vi har et meget godt samarbeid med Telenor, som Norges største aktør på telekom-markedet, og vi er glade for å kunne møte de høye kravene de stiller til oss. En felles strategi og tett samarbeide gjør at vi hele tiden må forbedre oss for å finne de gode, effektive løsningene. Det er meget inspirerende, avslutter Bråthen meldingen.