Lag mobilapper med Adobe Flash Builder
Adobes Flash-verktøy får støtte for iOS, BlackBerry og Android.
Adobe oppdaterer Flash Builder og Flex med utvidet kryssplattformstøtte.
Nå kan du altså bygge apper for iPhone og iPad, BlackBerry PlayBook og Android med Flash og Flex som rammeverk.
Utviklere kan glede seg over å kunne bruke et kjent skriptingspråk og å ha en felles kodebase for sine apper når Flash Builder og Flex nå oppgraderes til versjon 4.5.
LES OGSÅ:
Både Flash Builder og Flex 4.5 inngår i Adobes Creative Suite 5.5 Web Premium og CS5.5 Master Collection - begge lansert tidligere i år. De to appene kan også kjøpes separat.
Fordelen er selvfølgelig for mange webutviklere et kjent skriptingspråk og utviklingsmiljø i tillegg til en felles plattform for app-utvikling på tvers av operativsystemer for mobile enheter.
Må godkjennes av Apple
Apple har tidligere ligget i krig med Adobe over både implementering av Flash på iOS-enheter samt bruken av utviklingsplattformer som ikke bruker Apples iOS-programmeringsspråk ObjectiveC.
Dette betyr likevel ikke at Apple tillater Adobe å kjøre Flash på en iPhone eller iPad, og alle apper som sendes inn til Apple vil fremdeles måtte godkjennes i henhold til de betingelser som stilles for å bli akseptert på iTunes App Store.
Du kan se en videodemonstrasjon av utviklingsprosessen på plattformene her.
LES OGSÅ: