T-Systems tilbyr Microsoft
It- og infrastrukturenheten til Deutsche Telekom byr på et sortiment av driftede tjenester for kundepleie.
T-Systems satser på middels store bedrifter med sitt tilbud om Microsofts Navision CRM som driftet løsning. For en måneds tid tilbake gikk selskapet ut med tilbud om en driftet Siebel-løsning. T-Systems tilbyr også tilsvarende fra SAP, som de har en omfattende portefølje fra.
I tillegg til Navision planlegger T-Systems å koble sammen sine tele- og datatjenester med andre Microsoft-produkter, inkludert Office. Dette sier konsernsjef Konrad Reiss i T-Systems til IDGs nyhetstjeneste.
T-Systems er ansvarlig for it- og teledrift for 60 multinasjonale selskaper og over 160.000 bedrifter av forskjellig størrelse over hele verden. I tillegg håndterer de nettverksinfrastrukturen til Deutsche Telekom over hele verden.