Bærekraftspris til Vow ASA for pyrolyseteknologi Det norske selskapet Vow ASA anerkjennes for sin pyrolyseteknologi og vant Nordic Sustainability Tech Award, som deles ut av konsulentselskapet Capgemini.
Pixii kåret til landets raskest voksende teknologiselskap Energilagringsselskapet Pixii utkonkurrerte 50 finalister da Deloitte skulle kåre Norges raskest voksende teknologiselskap.
It-startup fra Hadeland gikk til topps i internasjonal konkurranse Det norske it-selskapet Zaveit vant lørdag, som første norske selskap, gull under Storage Awards i London. Nå girer selskapet opp den internasjonale satsingen.
Her vil norske it-studenter jobbe I underkant av 11.000 studenter har stemt frem Norges mest attraktive arbeidsgivere. Blant it-studentene er det fortsatt Google som troner listen.
Norsk it-startup kjemper mot internasjonale giganter under prisutdeling i London Det norske it-selskapet Zaveit er nominert hele i seks kategorier under Storage Awards som holdes i London.
Åshild Hanne Larsen er årets ODA Woman Åshild Hanne Larsen har gjort mye for å øke kvinneandelen i Equinor, og stakk dermed av med tittelen Oda Woman under ODA Awards 2023. Christian Pedersen i Tietoevry og bedriften EY Norge ble også kåret til vinnere under den årlige inspirasjonsdagen.
Atea kåret til en av Europas klimaledere It-selskapet Atea er kåret til en av Europas klimaledere i 2023 av finansavisen Financial Times.
Vinner innovasjonspris for smarte varmtvannstanker Innovasjonsprisen 2022 gikk til et prosjekt om smarte varmtvannsberedere som snakker med strømnettet og varmer opp vannet i perioder der pågangen i nettet er lav.
Årets 25 mest innovative virksomheter kåret for 2021 Innomag og Computerworld har kåret de 25 mest innovative virksomhetene i 2021.
Vant DOGA-merket for sky og blodgiver-applikasjon Årets DOGA-merker ble delt ut til blant annet en skyplattform og en blodgiver-app.
Norsk finalist i global cybersikkerhetskåring Mia Landsem får internasjonal anerkjennelse for sitt arbeid med å hjelpe ofre for nakenbildespredning på nett.
Folkehelseinstituttet vinner av Digitaliseringsprisen 2021 Hylles for jobben de har gjort under pandemien.
Abelprisen til diskrete matematikere Årets Abelpris gis til to matematikere for det store arbeidet deres innenfor teoretisk datavitenskap og diskret matematikk.
Dette er årets 50 fremste teknologikvinner Abelia og Oda-Nettverk har igjen kåret Norges fremste tech-kvinner.
Sopra Steria mottok utmerkelse av globalt analyseselskap Det globale analyseselskapet NelsonHall utpeker Sopra Steria som skyleder.
DNB vant Fidusprisen for andre år på rad Stoppet 1,3 milliarder kroner i svindeltransaksjoner i 2019.
Scott Leaman utnevnt til «Most Valuable Professional» av Microsoft Sopra Steria-ansatte Scott Leaman skal være den eneste nordmannen som kan kalle seg MVP innen Windows-utvikling.
Tietoevry er kåret til årets Microsoft Partner Skytjenester stod sentralt i vurderingen da Microsoft Norge kåret Tietoevry til årets partner.
Forskning på smidig utvikling i store prosjekter prisbelønnet Sjefforskerne Torgeir Dingsøyr og Nils Brede Moe ved Sintef Digital er tildelt Sintefs pris for fremragende forskning.
Altinn mottok tysk design-pris German Design Awards deles årlig ut til gode designprosjekt i Europa. I år stakk Altinn av med seieren.
Vegvesenet og digital salgsmelding vant Bedre stat-prisen DFØ kårer hvert år en virksomhet eller et tiltak, som har bidratt til god styring og effektiv ressursbruk i staten
Atea har kåret Coop til årets digitaliseringsleder Nominert for initiativ innenfor betaling og døgnåpne butikker.
Procano mottar støtte for å tette gapet mellom it-konsulenter og brukere Datahjelpere får innovasjonsstøtte fra design-stiftelse.
Politiet og universitetssykehuset på Island vant ny pris Mottok verdens første pris for Media Management.
To av finalistene i Årets Ladejarl er fra it-bransjen Anne Gretland og Christine Spiten er begge finalister til Reitangruppens millionpris.
Ny løsning for å forenkle byggeprosessen Digital byggevarehandel er et resultat av godt samarbeid. Nå er løsningen nominert til Byggenæringens Innovasjonspris 2019.
Digitaliseringsprisen 2019 til Nav De vel 1000 deltakerne på årets digitaliseringskonferanse stemte frem Navs nye nettjeneste for foreldrepenger til vinner av digitaliseringsprisen 2019.
Microsoft kåret Crayon til årets partner Torsdag annonserte Microsoft vinnere og finalister av 2019 "Global Partner of the Year Awards".
Atea vant Dells Marketing Excellence-partner Atea fikk pris for «Marketing Excellence» under årets Dell Technologies World Partner Awards.
Core Services vant HPE-pris Core Services ble Årets Partner Hybrid IT 2018 av Hewlett Packard Enterprise (HPE).
- Flere etterspør ekspertise på skyteknologi Computas første nordiske selskap med spesialisering på Google Cloud.
Atea vant partnerpriser fra Citrix På Citrix partnersamling i mars kunne Atea ta med seg to gjeve priser hjem.
Microdata.no vant personvernprisen Datatilsynets årlige pris for innebygd personvern gikk i år til SSB og NSD, for et prosjekt som juryen til prisen karakteriserer som «unikt i verdenssammenheng».
Nå kommer Media Management Award Med en økende produksjon og deling av video og bilder, blir det stadig flere brukere av media management systemer. Nå lanserer FotoWare prisutdeling for brukerne.